מאמר
חיפוי קירות
לקבלת פרטים נוספים

 


חיפוי קירות באבן – דומיננטיות ויוקרה המושכים את העין

לצפייה בגלריית חיפוי קירות


מי מבינינו שגדל בישראל בשנות ה-70 זוכר את אותו הטפט, שכבש את בתינו וכיסה כל חלקת קיר טובה שבהם. בשנים האחרונות היתה זו הצביעה הדקורטיבית במגוון גימורים ששלטה בסלוני ישראל, והיום האופנה השלטת היא חיפוי קירות באמצעות אבנים טבעיות, המגיעות במגוון עצום של גוונים וטקסטורות. ישנן בנוסף אפשרויות חיפוי קירות גם בפורצלן או בקרמיקה, ואפילו בפרקטים קרמיים – אולם הפעם נתמקד באבן.

 


חיפוי קירות

 

מהם יתרונותיו של חיפוי קירות באבן ?

חיפוי קירות באבן מאפשר להשיג אפקטים שלא יתקבלו בשילוב אף חומר אחר, שלא לדבר על יכולות הבידוד המצוינות של האבן בפני חום, קור ורעשים. חיפוי קירות באבנים מאפשר להבליט אלמנטים עיצוביים בבית, דוגמת עמודים בסלון ובפינת האוכל, קיר דקורטיבי במטבח או בסלון (מאחורי הפלסמה), אפילו באמבטיה ובמטבח – מטרתו של חיפוי קירות באבן הוא לשים דגש על השפה העיצובית בבית, להגביר את האסתטיקה, וליצור חיבור עיצובי בין חלקים שונים של הבית בהם נעשה שימוש באותה אבן לחיפוי.

יתרון משמעותי נוסף, המושג באמצעות חיפוי קירות באבן הוא העמידות הגבוהה של האבן בפני שינויים ולחצים, עובדה שמשמעותה בפועל היא כי גם אם תעבורנה שנים רבות, חיפוי קירות באבן לא ישנה את צבעו או מרקמו. התחזוקה היחידה הנדרשת היא ניקוי האבן מדי כמה חודשים מהאבק שהצטבר עליה, פעולה הניתנת לביצוע באמצעות מברשת ניילון פשוטה. במידת הצורך, ניתן לנקות את האבן במים, אולם חשוב שלא להשתמש בשום חומרים או חומצות נוספות.

 

אילו סוגי אבנים משמשות בתהליך חיפוי קירות ?

חיפוי קירות נעשה באמצעות מגוון עצום של אבנים – ציפחה, בריקים, לימסטון, שיש, אבן ישראלית, ואחרים. האבנים המשמשות בתהליך חיפוי קירות מגיעות בדרך כלל במספר גדלים קבועים – 10/30, 5/10 (גודל המשמש לחיפוי פנימי), 30/30 (גודל המשמש בעיקר לחיפוי חוץ), ל-15/30. כמובן שניתן לחתוך את האבנים למידות נוספות לפי צורכי הלקוח והמעצב, וניתן גם להשתמש בחיתוכי לייזר על מנת להוסיף להן דוגמאות עשירות ולהוסיף למראה האלגנטי שלהן.

כמו כן, בתהליך חיפוי קירות ניתן לעשות שימוש גם באריחי פסיפס, ואפילו באריחים המשלבים זכוכית שקופה או צבעונית, המוסיפה נופך עיצובי של עומק. אותה זכוכית מודבקת בדבק אפוקסי מיוחד בתוספת פיגמנטים צבעוניים, המוסיפים דומיננטיות יוצאת דופן.

 

מדוע דווקא חיפוי קירות של רצף ?

מטרתו של חיפוי קירות הוא השגת הקו העיצובי האחיד בין חלקי הבית השונים, ואצלנו ב"רצף" נוכל להגיש לכם ייעוץ פנים מיטבי להשגת מטרה זו – נסייע בידכם בבחירת החומרים המתאימים לכם, נציג שילובים מעניינים, שיגבירו את הדרמטיות או הרומנטיקה שתרצו ליצור, ונכליל את הבחירות שלכם לכדי מוצר מוגמר שיגרום לנשימתכם להיעתק בכל בוקר מחדש. בנוסף, נחבר אתכם לאנשי המקצוע האיכותיים ביותר המכירים היטב את המותגים, שאנו עובדים איתם, והם בעלי נסיון ומקצוענות רבים בהרכבת חיפויי קירות מושלמים.